Antalya Manavgat

Manavgat Araç Kiralama

Antalya’nın yüzölçümü olarak en büyük 2. İlçesi Manavgat’tayız. Kuzeyinde Toros Dağları güneyinde eşsiz güzellikte sahilleri ve dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi ile her noktasını keşfetmek isteyeceğiniz bir Akdeniz kentindesiniz.

Şimdi gelelim, Manavgat’ta ne yenir, Manavgat’ta nerelere gidilir ve gideceğiniz yerlere hangi tip araçlar kiralayabilirsiniz.

Manavgat’ta Araç Kiralamaya Dair Her Şey

Benzersiz coğrafyasıyla her köşesinin bir doğa harikası olduğu Akdeniz’de Manavgat’ı keşfetmek istiyorsunuz. O kadar çok görülecek yer var ki, araç kiralama ile konforunuzdan ödün vermeden her yere istediğiniz an varma ve istediğiniz süre gezme imkanını tanıyan oto kiralama ile keyifli bir yolculuk yapacaksınız.

Öncelikle şunu rahatlıkla söyleyebiliriz; Manavgat’ta araç kiralamak, keşfetmek isteyeceğiniz noktaların sayıca çok olması sebebiyle size büyük bir konfor sağlayacaktır.

Eğer sayıca az kişi tatile çıkıyorsanız kompakt bir araç rahatlıkla işinizi görecektir. Kısa gezilerde 4 kişi, uzun gezilerde ise 2 veya 3 kişi için uygun olan bu araçlar genellikle hatchback’tir. Ortalama 1 haftalık bir gezi için hatchback bir araba kiralamak işinizi görecektir.

Fakat sayıca fazlaysanız ya da çok fazla valizin varsa station wagon tipinde hem yol tutuşları çok iyi hem de yüksek valiz hacmine sahip araçları kiralamanızı tavsiye ediyoruz. Arazi yapısının engebeli olduğu bölgelere seyahat içinse SUV tipi araçlar tercih etmeniz yerinde olacaktır ki Manavgat için de SUV tipi araç kiralama öneriyoruz. Zira gidebileceğiniz olası gezi alanlarına giden yolların engebeli olması SUV tipi araçlarla daha konforlu bir hale gelecektir.

Manavgat’ta araç kiralama seçeneklerini araştırırken bilmek isteyeceğiniz bazı detaylar: Manavgat’tan Alanya’ya 60 km, Antalya Havalimanı’na 65 km, Kaş’a 267 km mesafe bulunmaktadır. Tüm bu noktalara, size en uygun donanımda ve fiyattaki araçlarla rahatlıkla gidebilirsiniz.

Bölgenin en geniş araç filosuna sahip firmamız araçların sürekli bakımlarının yapılması, alım ve teslim noktalarının kiralayan kişiye göre belirlenmesi, online destek gibi kritik konularda da tüm fırsatları sunmaktadır.

İster büyük bir aile için geniş araç, isterseniz iki kişilik bir şehir aracı… Kiraladığınız araçla tüm bu yeni yerleri ve doğal güzellikleri keşfetme fırsatına sahip olacaksınız.

Manavgat’ta nerelere gidilir?

Manavgat denilince ilk akla gelen yer Manavgat Şelalesi. Muhteşem bir doğa manzarasına sahip şelale 93 km uzunluğundaki Manavgat Nehri üzerinde yer alıyor. Araba kiraladıktan sonra merkeze 10 km uzaklıktaki şelaleyi görüp yolculuğunuza huzurlu ve keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz. Merkeze 35 km uzaklıktaki Aspendos Köprüsü ise görmeniz gereken bir diğer nokta. MS. 4. Yüzyılda yapılan köprü 13. yüzyılda Selçuklular tarafından yenilendi. Dünyanın en önemli rafting merkezlerinden biri olarak kabul edilen Köprüçay’da yer alan Köprülü Kanyon ise merkeze yaklaşık 45 km uzaklıkta.

Araç kiralama yaparak tüm bu noktalarda dilediğiniz kadar zaman geçirebilir, konforlu bir tatil geçirirsiniz.

Manavgat’ta yenir?

Balık çeşitleri ve iddialı deniz ürünleriyle dikkat çeken Akdeniz mutfağının etkileri Manavgat’ta da sizi bekliyor. Bunun yanı sıra yaprak sarması da dikkat çeken lezzetlerden biri.

Manavgat'da Araç Kiralama Hakkında SSS

Manavgat’ta araç kiralamada ortalama fiyat nedir?

Manavgat’ta araç kiralamada ortalama fiyat 215 TL’dir.

Manavgat’ta gezilebilecek yerler neresidir?

Manavgat Şelalesi, Köprülü Kanyon, Aspendos Köprüsü, Manavgat seyahatinizde gezebileceğiniz duraklardır.

Antalya Havalimanı’ndan Manavgat’a kaç km?

Antalya Havalimanı’ndan Manavgat’a 65 km’dir.

Hangi tip araçlar Manavgat seyahati için tercih edilmeli?

Arazi yapısından dolayı 4X4 veya SUV tipi yüksek araçlar önerilmektedir.

Manavgat’tan Antalya’ya kaç km’dir?

Manavgat’tan Antalya’ya 60 km’dir.