Antalya Kemer

Kemer Araç Kiralama

Akdeniz gözbebeği Antalya’ya 40 km uzaklıktaki Kemer ilçesi dikkat çeken yer altı ve üstü güzellikleriyle dikkat çekiyor. Araç kiralama yaparak Kemer’de her bir noktayı detaylıca keşfedebilir, hayatınıza yeni deneyimler katabilir ya da iş gezinizi yapacağınız oto kiralama ile konfor ve keyfe çevirebilirsiniz.

Şimdi gelelim, Kemer’de ne yenir, Kemer’de hangi koylara gidilir ve gideceğiniz yerlere hangi tip araçlar kiralayabilirsiniz.

Kemer’de Araç Kiralamaya Dair Her Şey

Tarihi Phaselis Antik Kenti’ne dayanan, eşsiz doğası ve 52 km’lik kıyı şeridi ile büyüleyici bir kent Kemer.

Doğanın tam kalbinde korunmuş ve keşfedilmeyi bekleyen nefes kesen koylarıyla dikkat çeken bir Akdeniz kentini gezmek içinse ilk ihtiyacınız konforlu ve güvenli bir araç.

Öncelikle şunu rahatlıkla söyleyebiliriz; Kemer’de araç kiralamak, keşfetmek isteyeceğiniz noktaların sayıca çok olması sebebiyle size büyük bir konfor sağlayacaktır. Araç kiralayarak istediğiniz an durup yeni bir yer keşfetme lüksüne sahip olacaksınız.

Eğer sayıca az kişi tatile çıkıyorsanız kompakt bir araç rahatlıkla işinizi görecektir. Kısa gezilerde 4 kişi, uzun gezilerde ise 2 veya 3 kişi için uygun olan bu araçlar genellikle hatchback’tir. Ortalama 1 haftalık bir gezi için hatchback bir araba kiralamak işinizi görecektir.

Fakat sayıca fazlaysanız ya da çok fazla valizin varsa station wagon tipinde hem yol tutuşları çok iyi hem de yüksek valiz hacmine sahip araçları kiralamanızı tavsiye ediyoruz. Arazi yapısının engebeli olduğu bölgelere seyahat içinse SUV tipi araçlar tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Kemer’de araç kiralama seçeneklerini araştırırken bilmek isteyeceğiniz bazı detaylar: Kemer’den Antalya merkeze 42 km, Antalya Havalimanı’na 58 km, Kaş’a 145 km, Fethiye’ye 230 km mesafe bulunmaktadır. Tüm bu noktalara, size en uygun donanımda ve fiyattaki araçlarla rahatlıkla gidebilirsiniz.

İster büyük bir aile için geniş araç, isterseniz iki kişilik bir şehir aracı… Yapacağınız araç kiralama ile tüm bu yeni yerleri ve doğal güzellikleri keşfetme fırsatına sahip olacaksınız.

Kemer’de nerelere gidilir?

Çok sayıda ve enfes güzellikte koya sahip Kemer’de görülecek oldukça fazla nokta var. Bunlardan ilki merkeze yaklaşık 15 km uzaklıktaki Phaselis ören yeri. Çevresi çam ormanlarıyla kaplı olduğu için en sıcak yaz günlerinde bile serin, tarihi dokusu Likya dönemine dayanan özellikli bir yer. Kemer’e 35 km uzaklıktaki Olimpos ise bozulmamış doğası ve sakinliği ön planda tutan tatil anlayışıyla görmeniz gereken bir nokta. Berrak denizin ve sakinliğin hakim olduğu Adrasan ise Kemer’e 50 km uzaklıkta.

Kemer’den bahsetmişken yer altı güzelliklerini es geçmemelisiniz. Doğal bir ateş kaynağına sahip olan Yanartaş, Çıralı, Göynük Kanyonu, Peynirdeliği Mağarası yıllar sonra bile bir kartpostal güzelliğinde zihninizde canlanacak.

Kemer’de ne yenir?

Kemer’de çeşitli otlardan yapılan zeytinyağlılar damağınızda leziz bir tat bırakırken; yöreye has yörük kebabı, fıstık köfte, ekşi aşı, dübari çorbası, oğmaç çorbası, mahluta, kulaklı çorbası ise yeni tatlarla buluşmanızı sağlayacak.

Kemer'de Araç Kiralama Hakkında SSS

Kemer’de araç kiralamada ortalama fiyat nedir?

Kemer’de araç kiralamada ortalama fiyat 215 TL’dir.

Kemer’de gezilebilecek yerler neresidir?

Phaselis Antik Kenti, Olimpos, Çıralı, Göynük Kanyonu, Adrasan, Yanartaş Kemer seyahatinizde gezebileceğiniz duraklardır.

Antalya Havalimanı’ndan Kemer’e kaç km?

Antalya Havalimanı’ndan Kemer’e 58 km’dir.

Hangi tip araçlar Kemer seyahati için tercih ediliyor?

Orta segment binek araçlar Kemer seyahati için en sık tercih edilen araçlardır.

Kemer’den Antalya merkeze kaç km?

Kemer’den Antalya merkeze 40 km’dir.

Antalya Kemer
Antalya Kemer
Antalya Kemer Araç Kiralama
Whatsapp Telefon