Kayseri Havalimanı Araç Kiralama

Kayseri Araç Kiralama

Tarihi İpek Yolu’nun içinden geçtiği büyülü şehir Kayseri ve Kayseri’de araç kiralamaya dair her şey bu yazımızda.

Binek bir araç mı yoksa arazi tipi SUV aracı mı; hangi yakıt tipi ya da otomatik/dizel tercihi mi? Kayseri havalimanın'da araç kiralamaya daire bütün detaylar burada.

Kayseri’de Araç Kiralamaya Dair Her Şey

Şehir merkezine 5 km uzaklıktaki Kayseri Erkilet Havalimanı, yılın her mevsiminde milyonlarca yolcuyu ağırlamaktadır.

Kayseri’ye eğer tatil amaçlı gidiyorsanız bahar ayları gezmek ve keşfetmek için ideal ancak bir de kış tatili var. Erciyes Dağı’nda yapılacak kış tatiliyle beraber Kayseri’yi yılın her mevsimi keşfedebilirsiniz. Bunun için de araç kiralamak konforlu olmanızı ve geçireceğiniz günleri doğru planlamanızı sağlar.

Kayseri Erkilet Havalimanı, şehir merkezine oldukça yakın ancak Kayseri’de gezip göreceğiniz o kadar yer var ki her birini beli aralıklarla 2-3 güne sığdırsanız bile bir araca ihtiyacınız olacak.

Şimdi sırada ucuz fiyatlı, yeni, donanımlı bir araç ve sorularınız olduğu anda anında hizmet veren bir rent a car şirketine ihtiyacınız var. Kayseri Erkilet Havalimanı şubemizden yapacağınız araç kiralama ile seyahatinize kafanızda soru işareti olmadan başlayın.

Kayseri için rezervasyonunuzu en az 1 hafta öncesinden yapmanızı öneririz. Bu önlem sizi olası son dakika stresinden kurtaracaktır. Uçaktan indiğiniz anda sadece gideceğiniz yere olan süreyi hesaplayın.

Araç kiralamak, basit detaylarıyla hangi tip aracı, hangi tip viteste süreceğinizden daha kapsamlı sorular içeriyor. Öncelikle sürücü olarak otomatik vites olan bir aracı kiralayacaksınız. Peki kaç kişisiniz? Eğer sayıca fazlaysanız ve valizin de çoksa, kiraladığınız araçtaki bagaj hacmi de belirleyici bir kriter olacaktır. Kayseri için arazinin engebeli olduğu yerlere, özellikle yaz aylarında gidecekseniz SUV tipi arazi araçlarını öneririz. Kapadokya, Erciyes Dağı gibi yerlere planınız varsa bu tip dayanaklı bir araçla konforlu bir yolculuk elde edersiniz. En ucuz fiyata, en donanımlı araçlarla ilgili tüm sorularınız için buradayız.

Aklınızda olması gereken bilgiler arasında: Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan Kayseri merkeze 8 km, Talas’a 12 km, Kapadokya’ya 80 km mesafe bulunmaktadır.

Kayseri’da Nerelere Gidilir?

Kayseri hem şehir merkezi hem de çevresindeki birçok yerle size birbirinden farklı seçenekler sunuyor. İç Anadolu’nun en büyük şehri, tarih boyunca Hitit, Roma ve Bizans gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış doğu-batı sentezinin karışımı özel bir şehir.

Talas’ta Ermeni ustalarının yaptığı evlerin olduğu sokaklardan geçerken tarihe tanıklık edeceksiniz. Erciyes Dağı’ndan sonraki ikinci büyük dağ olan Ali Dağı’nda ünlü Sarnıçlı yeraltı şehrini mutlaka görün. 50 bine yakın kitabın olduğu ve kütüphaneye dönüştürülen Meryem Ana Kilisesi bir diğer durağınız olabilir. Şehrin meydanında kısa bir kahve molası verirseniz Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden Hunat Hatun Külliyesi’ni görün. Kayseri’yi ticaretiyle bilenler mutlaka kapalı çarşısını da görmeli deriz.

Tıpkı Talas gibi taş işçiliğinin yoğunlaştığı Ağırnas da Kayseri merkezden 35 km uzaklıkta görülmesi gereken yerlerden.

Kayseriye’ye gitmişken Kapadokya’yı görmemek olmaz. Bu mucizevi coğrafyada yeraltı şehirleri, romantik gün batımları ve keşfedeceğiniz çok sayıda doğal güzelliklerle bambaşka bir yolculuğa çıkacaksınız.

Kiralayacağınız araçla her yere zamanında gitmek ve geç kalma stresi olmadan varmak Kayseri seyahatini üst seviyeye taşıyacak.

Kayseri’da Ne Yenir?

Kayseri mantısı şehrin elbette imza yemeği. Develi cıvıklısı, pöç gibi lezzetler de yerel lezzetler arasında sayılabilir.

Kayseri'de Araç Kiralama Hakkında SSS

Kayseri’da nasıl tip araç kiralanır?

Kayseri’de orta sınıf bir hatchback araç kiralamanız size optimum konforu sağlar.

Kayseri’da araç kiralama fiyatları ortalama ne kadardır?

Kayseri’da araç kiralama fiyatları ortalama fiyatı 655 TL’dir.

Kayseri Havalimanı şehir merkezi arası kaç km?

Kayseri Havalimanı şehir merkezi arası 7 km’dir.

Kayseri’de araç kiralayıp istediğim lokasyonda aracı teslim edebilir miyim?

Kayseri'de araç kiraladıktan sonra Dalaman, Antalya, Bodrum ve diğer bir çok lokasyonda aracınızı teslim edebilirsiniz.

Kayseri Havalimanı Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları Kayseri Havalimanı lokasyonunda www.oscarrentacar.com güvencesiyle sizlerle, Kayseri Havalimanı araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.oscarrentacar.com

Blog

Kayseri Havalimanı
Kayseri Havalimanı
Kayseri Havalimanı Araç Kiralama
Whatsapp Telefon