Nevşehir Kapadokya

Kapadokya Araç Kiralama

Büyülü atmosferiyle dikkatleri üstüne çeken Kapadokya’da araç kiralamaya dair tüm detaylar bu yazımızda.

Binek bir araç mı yoksa arazi tipi SUV aracı mı; hangi yakıt tipi ya da otomatik/dizel tercihi mi? Kapadokya'da araç kiralamaya dair bütün detaylar burada.

Kapadokya’da Araç Kiralamaya Dair Her Şey

Bir açık hava müzesi diyebileceğimiz Kapadokya’ya varışınız en kolay yoluyla Nevşehir Havaalanı’na indikten sonra 45 km’lik bir yol gittikten sonra gerçekleşiyor.

Nevşehir’in yanı sıra Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri’ye de taşan bir coğrafyaya sahip olduğu için bu özel yeri bir araçla gezmeniz en mantıklı seçenek olacaktır. Hali hazırda toplu taşımayla ulaşmanız mümkün değildir. Bu sebeple size en uygun araçla Kapadokya gezisini özgür ve konforlu bir şekilde tamamlayacaksınız.

Kapadokya’ya gelmek için en mantıklı seçenek uçak. Eğer Nevşehir Kapadokya Havaalanı haricinde bir seçenek arıyorsanız, Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan kiralayacağınız bir araçla 80 km sonra Kapadokya’ya varabilirsiniz.

Uçaktan indiniz. Sizi iner inmez kiralamış olduğunuz bir aracın beklediğini bilmek büyük bir konfor. Peki nasıl bir araç kiralayacağım? Ucuz fiyatlı, yeni, donanımlı ve tüm gezimizi sorunsuz geçirmek için sorularınız olduğu anda anında hizmet veren bir rent a car şirketine ihtiyacınız var. Nevşehir Kapadokya Havaalanı şubemizden yapacağınız araç kiralama ile seyahatinize kafanızda soru işareti olmadan başlayın.

Öncelikle, bahar aylarında çok sayıda gezgini ağırlayan Kapadokya için rezervasyonunuzu en az 1 hafta öncesinden yapmanızı öneririz. Bu önlem sizi olası son dakika stresinden kurtaracaktır. Uçaktan indiğiniz anda sadece gideceğiniz yere olan süreyi hesaplayın.

Kiralayacağınız aracın
SUV tipi bir arazi aracı olmasını özellikle bu coğrafyada önemle öneriyoruz. Çünkü engebeli arazilerin, vadilerin arasın gezinirken hem park sorunu yaşamamanız hem de aracınızın o arazide sorun çıkarmaması açısından önemlidir.

Aklınızda olması gereken bilgiler arasında: Nevşehir Kapadokya Havaalanı’ndan Göreme’ye 45 km, Avanos’a 43 km, Ürgüp’e 50 mesafe bulunmaktadır.

Seçenekler arasından en ucuz ancak en yüksek donanımlı araç kiralamak için Oscar Rent A Car olarak hizmetinizdeyiz.

Kapadokya’da Nerelere Gidilir?

Kapadokya hem yüz ölçümü geniş olduğu hem de deneyimleyecek çok sayıda aktivite ve keşfedecek doğal güzelliklerin çok olması sebebiyle geniş bir zamanda gitmenizi önerdiğimiz yerlerden.

Kapadokya denilince kafamızda beliren peri bacaları, yaklaşık 60 milyon yıl önce, Erciyes Dağı, Güllü Dağı ve Hasan Dağı’nın yarattığı volkanik arazinin küllü ve yumuşak tabakasının, milyonlarca yıl boyunca rüzgâr ve yağmur suları ile aşınması ile şekillenerek oluşmuş.

Yapacağınız çok sayıda aktivitelerin bazıları vadiler arasında yürüyüş yapmak, Zelve Açık Hava Müzesi’ni görmek, bambaşka bir deneyim olan balon turu yapmak, Aşıklar Tepesi’nde manzara seyri, Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek, Avanos’ta çömlek yapım atölyesine katılmak, Kapadokya’nın simgesi haline gelmiş Üç Güzeller’i görmek, yer altı şehirlerini keşfetmek olacaktır.

Kapadokya eşsiz doğası, büyüleyici atmosferiyle deneyim açısından sadece ülkemizde değil tüm dünyada oldukça rağbet gören bir yer.

Kapadokya’da Ne Yenir?

Muhteşem bir deneyimin ortasında karnınız acıktı. Yöreye özgü ne yesem diye düşünüyorsunuz. Kapadokya’da ne yenir sorusuna en iyi cevap kuşkusuz testi kebabı. Yaprak sarma çok güzel bir ara lezzet. Tatlı olaraksa yöreye özgü Anadolu jelibonu olarak da tabir edilen köftür yani üzüm lokumu var ve kuru kaymak var.

Kapadokya'da Araç Kiralama Hakkında SSS

Kapadokya’da nasıl tip araç kiralanır?

Kapadokya’da orta sınıf bir hatchback araç kiralamanız size optimum konforu sağlar.

Kapadokya’da araç kiralama fiyatları ortalama ne kadardır?

Kapadokya'da ortalama araç kiralama fiyatı 190 TL’dir

Nevşehir Kapadokya Havaalanı ile Göreme arası kaç km?

Nevşehir Kapadokya Havaalanı ile Göreme arası 40 km’dir.

Hangi tip araçlar Kapadokya seyahati için ideal?

Kiralayacağınız aracın SUV tipi bir arazi aracı arazi yapısı sebebiyle idealdir.

Kapadokya’da araç kiralayıp istediğim lokasyonda aracı teslim edebilir miyim?

Kapadokya'da araç kiraladıktan sonra Dalaman Havalimanı, Ankara, Bodrum ve diğer bir çok lokasyonda aracınızı teslim edebilirsiniz.

Whatsapp Telefon