Bursa Merkez

Bursa Araç Kiralama

Çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapan Bursa’ya ve Bursa’da araç kiralamaya dair her şey bu yazımızda.
Hatchback bir araç mı yoksa arazi tipi SUV aracı mı; hangi yakıt tipi ya da otomatik/dizel tercihi mi? Tüm detaylarıyla burada.

Bursa’da Araç Kiralamaya Dair Her Şey

Marmara Bölgesi’nde yer alan ve binlerce yıllık medeniyetlerin izini taşıyan Bursa ülkemizin en özel şehirlerinden birisidir.

Bursa’dan İstanbul’a 150 km, Ankara’ya 380 km, İzmir’e 350 km mesafe bulunmaktadır. Yıllar içerisinde gelişen sanayisi, kültürel ve doğal güzellikleriyle beraber bir geçiş noktası sayılabilecek Bursa’da araç kiralama, gideceğiniz yerlere en rahat ve kısa sürede varmanızı sağlayacaktır.

Şimdi sırada ucuz fiyatlı, yeni, donanımlı bir araç ve sorularınız olduğu anda anında hizmet veren bir rent a car şirketine ihtiyacınız var.

Bölgenin en geniş araç filosuna sahip firmamız araçların sürekli bakımlarının yapılması, alım ve teslim noktalarının kiralayan kişiye göre belirlenmesi, online destek gibi kritik konularda da tüm fırsatları sunmaktadır.

İstanbul ve İzmir arasında bir geçiş şehri olduğu için de belli bir trafik yoğunluğuna sahip olan Bursa için rezervasyonunuzu en az 3 gün öncesinden yapmanızı öneririz. Bu önlem sizi olası son dakika stresinden kurtaracaktır.

Araç kiralamak, basit detaylarıyla hangi tip aracı, hangi tip viteste süreceğinizden daha kapsamlı sorular içeriyor. Öncelikle sürücü olarak otomatik vites olan bir aracı kiralayacaksınız. Peki kaç kişisiniz? Eğer sayıca fazlaysanız ve valizin de çoksa, kiraladığınız araçtaki bagaj hacmi de belirleyici bir kriter olacaktır. Bagaj hacminize ve kişi sayısına göre de araçlar belirlediniz. Peki sadece gideceğiniz yere binek bir araçla gitmek mi, konfor ve keyfi ikiye katlayan üstü açık bir araç mı, engebeli arazi yapısına göre yerden yüksek SUV tipi bir araç mı? En ucuz fiyata, en donanımlı araçlarla ilgili tüm sorularınız için buradayız.

Bursa’da Nerelere Gidilir?

Bursa, doğa ve tarihin bütünleştiği büyüleyici bir şehirdir. İstanbul’un fethedilmesine kadar geçen süreçte başkentlik yapmış Bursa, ticari ve kültürel birçok faaliyetin izini sürmüştür. Tyniler, Persler, Bizanslar ve Osmanlıların yaşadığı şehir, binlerce yıllık medeniyetlere ait özelliğe sahiptir.

Geleneksel mimarinin özelliklerini sahip olduğu camilerde rahatlıkla görebileceğiniz Ulu Cami, Berber Kaya, Beştaş (Obelisk), Hypoge Yeraltı Mezarı, Böcek Ayazma, Hacı Özbek Cami, Mahmut Çelebi Cami, Yeşil Camii, Orhan Bey Camii ve Hamamı, Uludağ, Balibeyhanı’nı mutlaka görmelisiniz.

Bursa’ya gitmişken Kozahan, Cumalıkızık Köyü, Hünkâr Köşkü, Botanik Park’ı görmeden dönmemelisiniz.

Bursa'da Kiralayacağınız araçla her yere zamanında gitmek ve geç kalma stresi olmadan varmak Bursa seyahatini üst seviyeye taşıyacak.

Bursa’da Ne Yenir?

Bursa’nın ismiyle özdeşleşen lezzeti iskenderi, elbette Bursa seyahatinizde mutlaka denemenizi öneriyoruz. Ortasında kıyma olan cantık isimli pide de Bursa’nın imza lezzetlerinden.

İnegöl köfte ise başka bir öğünde kesinlikle denemeniz gereken bir lezzet. Tahin seviyorsanız tahinli pideye de şans verebilirsiniz.

Bursa denildiği zaman tatlılara da ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Yol üstü duraklarda alınan kestane şekeri hem lezzetli bir molaya eşlik ederken hem de Bursa’dan dönüşünüzde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir hediye. Tatlı demişken Bursa’nın süt helvası ve Kemalpaşa tatlısını da es geçmeyin.

Bursa'da Araç Kiralama Hakkında SSS

Bursa’da nasıl tip araç kiralanır?

Bursa’da orta segment hatchback araçlar en çok tercih edilen araç tipidir.

Bursa’da araç kiralama fiyatları ortalama ne kadardır?

Bursa’da araç kiralama fiyatları ortalama 140 TL’dir.

Bursa İstanbul arası kaç km?

Bursa İstanbul arası 155 km’dir.

Bursa’da ekonomik bir araç kiralamanın ortalama fiyatı nedir?

Bursa içinde Ekonomik bir araç kiralamının günlük fiyatı ortalama 142 TL’dir.

Bursa İzmir arası kaç km?

Bursa İzmir arası 340 km’dir.

Bodrum araç kiralayıp istediğim lokasyonda aracı teslim edebilir miyim?

Bodrum araç kiraladıktan sonra İstanbul, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Denizli ve diğer bir çok lokasyonda aracınızı teslim edebilirsiniz.

Whatsapp Telefon