İstanbul Havalimanı Araç Kiralama

Sadece ülkemizde değil global ölçekte de dikkat çeken metropollerden biri olan İstanbul’da araç kiralamaya dair tüm detaylar bu yazımızda.

Binek bir araç mı yoksa arazi tipi SUV aracı mı; hangi yakıt tipi ya da otomatik/dizel tercihi mi? Tüm detaylarıyla burada.

İstanbul’da Araç Kiralamaya Dair Her Şey

İstanbul Havalimanı, 2019 yılında kapılarını açtığı günden bu yana yaklaşık 65 milyona yakın yolcuya ev sahipliği yaptı. Bu hareketlilikle birlikte, uçuş sonrası çok iyi bildiğiniz ya da yeni keşfedeceğiniz bu harika şehir için bir aracın sizi beklediğini bilmek büyük bir konfor.

Avrupa Yakası’nda Arnavutköy ilçesine bağlı konumda yer alan İstanbul Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta. Bu durumda, havalimanı içerisinden kiralayacağınız bir araç ile şehir merkezine gitmeniz çok daha rahat olacaktır.

Şimdi sırada ucuz fiyatlı, yeni, donanımlı bir araç ve sorularınız olduğu anda anında hizmet veren bir rent a car şirketine ihtiyacınız var. İstanbul Havalimanı şubemizden yapacağınız araç kiralama ile seyahatinize kafanızda soru işareti olmadan başlayın.

Öncelikle, trafik yoğunluğu oldukça fazla olan bir şehir olan İstanbul için araç kiralama rezervasyonunuzu en az 2 hafta öncesinden yapmanızı öneririz. Bu önlem sizi olası son dakika stresinden kurtaracaktır. Uçaktan indiğiniz anda sadece gideceğiniz yere olan süreyi hesaplayın.

Araç kiralamak, basit detaylarıyla hangi tip aracı, hangi tip viteste süreceğinizden daha kapsamlı sorular içeriyor. Öncelikle sürücü olarak otomatik vites olan bir aracı kiralayacaksınız. Peki kaç kişisiniz? Eğer sayıca fazlaysanız ve valizin de çoksa, kiraladığınız araçtaki bagaj hacmi de belirleyici bir kriter olacaktır. Bagaj hacminize ve kişi sayısına göre de araçlar belirlediniz. Peki sadece gideceğiniz yere binek bir araçla gitmek mi, konfor ve keyfi ikiye katlayan üstü açık bir araç mı, engebeli arazi yapısına göre yerden yüksek SUV tipi bir araç mı? En ucuz fiyata, en donanımlı araçlarla ilgili tüm sorularınız için buradayız.

Aklınızda olması gereken bilgiler arasında: İstanbul Havalimanı’ndan Taksim’e 40 km, Levent’e 38 km, Maslak’a 33 km, Kadıköy’e 51 km mesafe bulunmaktadır.

Seçenekler arasından en ucuz ancak en yüksek donanımlı araç kiralamak için Oscar Rent A Car olarak hizmetinizdeyiz.

İstanbul’da Nerelere Gidilir?

İki kıta üzerine kurulmuş tek şehir olan İstanbul, dünya üzerinde oldukça ayrıcalıklı bir yere sahip. Avrupa ve Anadolu yakasının arasından geçen İstanbul Boğazı, Karadeniz ile Marmara Denizi’ni birbirine bağlarken şehrin imzası konumundadır.

Tatil ya da iş seyahati, gidiş amacınız ne olursa olsun İstanbul’da geçireceğiniz her zaman, İstanbul’un modern ve geleneksel mimarisine, yüzyıllar boyu şehre ev sahipliği yapmış anıtlarına ve çok katmanlı yapısına hayranlıkla bakmanızı sağlayacak.

Tarihi yarımadaya geçerek balık ekmek yemek, Dolmabahçe Müzesi’ni turlamak, Pera’da bir akşamüstü tarihi binaları fotoğraflamak, boğaza karşı soluklanıp çay içmek, Kız Kulesi’nin hikayesini dinlerken uzun uzun seyretmek, Galata Kulesi’nden şehre panoramik bir şekilde bakmak… Sadece bu aktiviteler bile bütün bir şehrin sunduğu keyifli anlardan bazıları.

İstanbul'da kiralayacağınız araçla her yere zamanında gitmek ve geç kalma stresi olmadan varmak İstanbul seyahatini üst seviyeye taşıyacak.

İstanbul’da Ne Yenir?

Bir dünya şehri olarak İstanbul mutfağını dünya mutfağının tüm lezzetlerini oluşturduğunu söylesek yanlış olmaz. Asya mutfağı, Akdeniz mutfağı Türk mutfağının birbirinden çeşitli lezzetlerini bu şehirde bulmak mümkün.

Bazı deneyimler var ki, gerçekleştirdiğiniz anda sadece o zaman dilimini özel kalıyor. İstanbul’a ilk kez gidiyorsanız Vefa Bozacısı’nda boza içmeden, Kanlıca’da yoğurt yemeden, iki yaka arasında vapura binip simit – çay ikilisiyle boğazı izlemeden, Ortaköy’de boğaza karşı kumpir yemeden dönmeyin.

İstanbul'de Araç Kiralama Hakkında SSS

İstanbul’da hangi tip araç tercih ediliyor?

İstanbul’da orta segment hatchback araçlar tercih edilmektedir.

İstanbul’da araç kiralama fiyatları ortalama ne kadardır?

İstanbul’da araç kiralama fiyatları ortalama 650 TL’dir.

İstanbul Havalimanı Taksim arası kaç km?

İstanbul Havalimanı Taksim arası 40 km’dir.

İstanbul’da ekonomik bir araç kiralamanın fiyatı ne kadardır?

İstanbul içinde Ekonomik bir araç kiralamanın günlük fiyatı ortalama 650 TL’dir.

İstanbul'de araç kiralayıp istediğim lokasyonda aracı teslim edebilir miyim?

İstanbul'da araç kiraladıktan sonra Antalya, Ankara, İzmir ve diğer bir çok lokasyonda aracınızı teslim edebilirsiniz.

İstanbul Yeni Havalimanı Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları İstanbul Yeni Havalimanı lokasyonunda www.oscarrentacar.com güvencesiyle sizlerle, İstanbul Yeni Havalimanı araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.oscarrentacar.com

Blog

İstanbul Yeni Havalimanı
İstanbul Yeni Havalimanı
İstanbul Havalimanı Araç Kiralama
Whatsapp Telefon