Muğla Datça

Datça Araç Kiralama

Sakin bir tatil rotası belirlemek istiyorsanız sizi güneyin en kendine has kenti Datça ile tanıştırmak isteriz. Taş evleri, begonviller taşan sokakları, Kargı, Hayıtbükü, Knidos, Palamutbükü gibi berrak koylarıyla cennetten bir köşe Datça.

Şimdi gelelim, Datça’da ne yenir, Datça’da hangi koylara gidilir ve gideceğiniz yerlere nasıl araçlar kiralayabilirsiniz.


Datça’da Araç Kiralamaya Dair Her Şey

Adını aldığı Datça yarımadasının üzerinde bulunan konumuyla hala popülerlikten uzak ve huzurlu, keyifli bir tatil rotası olarak göze çarpıyor. Kiralayacağınız araç ile Datça yarımadasında yer alan 50’nin üzerindeki koyu ve farklı keşifleri tatilin sonunda listenize eklemiş olacaksınız.
Araç kiralama yapmak, ülkemizin özellikle Ege ve Akdeniz gibi turizmin odağındaki yerlerini büyük bir konfor ve güvenle gezmenize yardımcı olacaktır.

Eğer sayıca az kişi tatile çıkıyorsanız kompakt bir araç rahatlıkla işinizi görecektir. Kısa gezilerde 4 kişi, uzun gezilerde ise 2 veya 3 kişi için uygun olan bu araçlar genellikle hatchback’tir. Ortalama 1 haftalık bir gezi için hatchback bir araba kiralamak işinizi görecektir.

Fakat sayıca fazlaysanız ya da çok fazla valizin varsa station wagon tipinde hem yol tutuşları çok iyi hem de yüksek valiz hacmine sahip araçları kiralamanızı tavsiye ediyoruz. Datça yarımadasında yollar engebeli değil ancak virajlıdır, dolayısıyla özellikle kalabalık olacaksanız station wagon tipindeki araçlarımızla araba kiralamaya dair tüm sorularınızı Oscar Rent a Car olarak cevaplayacağız.

Datça’da oto kiralama seçeneklerini araştırırken bilmek isteyeceğiniz bazı detaylar: Datça’dan Marmaris’e 70 km, Akyaka’ya 95 km, Dalaman Havalimanı’na 160 km, Bodrum Milas Havalimanı’na 198 km mesafe bulunmaktadır. Ayrıca Bodrum’a arabalı vapurla 45 dakikada gidebilirsiniz.

Bölgenin en geniş araç filosuna sahip firmamız araçların sürekli bakımlarının yapılması, alım ve teslim noktalarının kiralayan kişiye göre belirlenmesi, online destek gibi kritik konularda da tüm fırsatları sunmaktadır.

İster büyük bir aile için geniş araç, isterseniz iki kişilik bir şehir aracı… Kiraladığınız araçla tüm bu yeni yerleri ve doğal güzellikleri keşfetme fırsatına sahip olacaksınız.

Datça’da nerelere gidilir?

Datça sükûnetin hakim olduğu, huzurlu bir tatil durağı arayanların ilk tercihlerinden biri. Datça yarımadasında yer alan 50’nin üzerinde koyu keşfetmek için bile bolca zamanınız olacak.

Bu koylardan en bilinen ve sevilenlerinden olan Kargı Koyu, Datça merkeze 3 km uzaklıkta. Tertemiz denizi ve bolca işletmenin yer alması sebebiyle çokça tercih ediliyor. Yine Datça merkezde yer alan Taşlık ve Kumluk plajları görülmeye değer. Ege ve Akdeniz’in birleştiği noktada yer alan Tekir Burnu’nda, adanın en uç noktası olan Knidos Antik Kenti Datça’ya geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken başka özel bir yer. Apollon tapınağı, antik tiyatro ve kalıntılar size tarihte özel bir yolculuğa çıkaracak.


Datça denince akla gelen bir diğer isim Can Yücel. Şiirlerini yazdığı, evinin de bulunduğu eski Datça’da göreceğiniz begonvillerle bezeli eski taş evler, sanat atölyeleri, kafeler kendine has dokusu olan bu özel beldeyi adeta açık hava festivaline dönüştürüyor.

Datça’da yenir?

Datça Ege ile Akdeniz’in kesiştiği eşsiz coğrafyasında birbirinden lezzetli balık çeşitleri ve zeytinyağlıları ile ön plana çıkıyor. Datça denilince akla gelen özel şeylerden biri de badem ağaçları. Dolayısıyla badem ezmesi, badem kahvesi gibi farklı lezzetleri mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Datça'da Araç Kiralama Hakkında SSS

Datça’da gezilebilecek yerler neresidir?

Kargı Koyu, Palamutbükü, Taşlık, Kumluk plajları, Eski Datça, Knidos Antik Kenti ve Aktur Datça seyahatinizde gezebileceğiniz başlıca duraklardır.

Muğla Dalaman Havalimanı’ndan Datça’ya kaç km?

Muğla Dalaman Havalimanı’ndan Datça’ya 160 km’dir.

Hangi tip araçlar Datça seyahati için tercih ediliyor?

Orta segment binek araçlar Datça seyahati için en sık tercih edilen araçlardır.

Datça’dan Marmaris kaç km?

Datça’dan Marmaris’e 70 km’dir.

Datça'da araç kiralayıp istediğim lokasyonda aracı teslim edebilir miyim?

Datça'da araç kiraladıktan sonra Dalaman, Göcek, Kaş ve diğer bir çok lokasyonda aracınızı teslim edebilirsiniz.

Muğla Datça Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları Datça lokasyonunda www.oscarrentacar.com güvencesiyle sizlerle, Datça araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.oscarrentacar.com

Blog

Whatsapp Telefon