Kiralama Süresi

Araç Kiralama İşlemi Hangi Süre İle Yapılabilir?

Firmamız üzerinden araç kiralama hizmeti talep ettiğinizde, belirli bir süre ile hizmet alma imkanına sahipsiniz. Standartlara bağlı olarak kiralama hizmetleri asgari durumda 24 saat süreyle sunulmaktadır. Yani 1 gün süreyle alacağınız hizmetler koşulunda gün içerisinde 14.00 gibi bir saatte kiralama işlemini başlatırsanız, ertesi gün 14.00 saatinde kiralama hizmeti sona erecektir.

Prensip olarak firmamız rent a car hizmetinin başladığı saati göz önünde bulundurur ve sözleşme bu bilgi sayesinde hazırlanır. Bir sonraki gün yine bu saatte araç teslim edilerek, hizmet süresi tamamlanır. Özellikle araç teslimi ve hizmet süresi sözleşme kapsamı ile takip edilmektedir.

Oto Kiralama Süresine Göre Ücret Uygulaması

Firmamız üzerinden oto kiralama hizmeti aldığınızda, bu süre kapsamında 24 saat ile standart olarak yapılan kiralamalarda ücret hesabı da bu süre ile gerçekleştirilir. Standart 24 saat kiralama işlemlerinde ücret hesabı bir gün üzerinden yapılarak ödeme talep edilir. Bu noktada aracın hangi segment içerisinde yer aldığı, araç kullanımı sırasında ceza veya hasar gibi bir durum ile karşılaşıp karşılaşılmadığı gibi noktalarda göz önünde bulundurulur. Saatlik olarak kiralama işlemi gerçekleştirilmediği için aracı teslim aldıktan sonra örnek olarak 8 saat sonrasında da teslim etseniz, 1 gün üzerinden hesaplama yapılarak ücret talep edilecektir. Ancak sözleşme kapsamında 24 saat ile kiralama gerçekleştirildi ise bu süre aşıldığında ekstra ücret talep edilecektir.

Araba Kiralama Hizmetinde Gecikme Süresi Var Mıdır?

24 saat gibi bir standart üzerinden istediğiniz sınıfta araba kiralama işlemi yaptıktan sonra bu süre tamamlanana kadar aracı teslim etmeniz gerekir. Aksi takdirde firmamız kiralama hizmeti için gecikmeler konusunda ekstra ücret talep etmektedir. Bu konuda 3 saate kadar olan gecikme süreleri ile karşılaşıldığında, 1 günlük araç kira ücretinin üçte biri oranında ekstra ücret talep edilmektedir. Eğer gecikme süresi 3 saati aşan bir süreye ulaşırsa, bu gecikme dolayısıyla bir günlük kira ücreti ek olarak talep edilecektir. Çünkü 3 saati aşan gecikmeler için ikinci gün kiralama hizmeti başlamış olacaktır.

Whatsapp Telefon