Trabzon Havalimanı

Trabzon Araç Kiralama

Ülkemizin Kuzey Anadolu Bölgesi’nde Samsun’la beraber en gelişmiş iki ilden biri olan Trabzon’da araç kiralamaya dair tüm detaylar bu yazımızda

Binek bir araç mı yoksa arazi tipi SUV aracı mı; hangi yakıt tipi ya da otomatik/dizel tercihi mi? Trabzon Havalimanı'nda araç kiralamaya dair tüm detaylar burada.

Trabzon’da Araç Kiralamaya Dair Her Şey

Trabzon Havalimanı, 2008 yılında kapılarını açtığı günden bu yana milyonlarca yolcuyu ağırlamaktadır. Karadeniz’in benzersiz doğasını bünyesinde bulunduran bu özel şehre adımınızı atmadan önce havaalanında sizi bir aracın beklediğini bilmek büyük bir rahatlık.

Uygun fiyatlı araç kiralama için kiralayacağınız aracı en az 1 hafta öncesinden rezerve etmenizi öneririz. Trabzon Havalimanı şubemizden yapacağınız araç kiralama ile seyahatinize kafanızda soru işareti olmadan başlayın.

Öncelikle, trafik yoğunluğu oldukça fazla olan bir şehir olan Trabzon için rezervasyonunuzu en az 2 hafta öncesinden yapmanızı öneririz. Bu önlem sizi olası son dakika stresinden kurtaracaktır. Uçaktan indiğiniz anda sadece gideceğiniz yere olan süreyi hesaplayın.

Araç kiralamak, basit detaylarıyla hangi tip aracı, hangi tip viteste süreceğinizden daha kapsamlı sorular içeriyor. Öncelikle sürücü olarak otomatik vites olan bir aracı kiralayacaksınız. Peki kaç kişisiniz? Eğer sayıca fazlaysanız ve valizin de çoksa, kiraladığınız araçtaki bagaj hacmi de belirleyici bir kriter olacaktır. Bagaj hacminize ve kişi sayısına göre de araçlar belirlediniz. Peki sadece gideceğiniz yere binek bir araçla gitmek mi, konfor ve keyfi ikiye katlayan üstü açık bir araç mı, engebeli arazi yapısına göre yerden yüksek SUV tipi bir araç mı? En ucuz fiyata, en donanımlı araçlarla ilgili tüm sorularınız için buradayız.

Trabzon’da, kaç kişi olduğunuza da bağlı olarak orta şehri rahatça gezebileceğiniz binek bir araç kiralayabilirsiniz.

Aklınızda olması gereken bilgiler arasında: Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine 7 km, Maçka’ya 28 km, Sürmene’ye 33 km, Akçaabat’a 20 km mesafe bulunmaktadır.

Seçenekler arasından en ucuz ancak en yüksek donanımlı araç kiralamak için Oscar Rent A Car olarak hizmetinizdeyiz.

Trabzon’da Nerelere Gidilir?

Karadeniz’in el değmemiş doğasının hakimi Trabzon, yeşiliyle, gölleri ve yaylalarıyla adeta bir cennet.

Eğer merkezdeyseniz Trabzon Kalesi ve Ayasofya Müzesi’nden gezinize başlayabilirsiniz. Trabzon Kalesi’nde gün batımını seyredebilirsiniz.

Merkeze 100 km uzaklıktaki Uzungöl’de ise ruhunuzun dinlendiğini hissedeceksiniz. Yaylalarıyla ünlü Trabzon’da, Uzungöl’e gitmişken görebileceğiniz Karester Yaylası ve muhteşem güzelliğiyle Lapazan Yaylası’nı mutlaka görmelisiniz.

Trabzon denilince ilk akla gelen yerlerden biri olan Sümela Manastırı’nı kesinlikle görmelisiniz. Tarihin doğayla bu kadar iç içe geçtiği nadir yerlerden biri olan manastır 4. yüzyılda kilise olarak inşa edilip zamanla manastıra dönüştürülmüş.

Kiralayacağınız araçla her yere zamanında gitmek ve geç kalma stresi olmadan varmak Trabzon seyahatini üst seviyeye taşıyacak.

Trabzon’da Ne Yenir?

Karadeniz mutfağının en güzel örnekleriyle karşılaşacağınız Trabzon’da ne yiyebilirim sorunuza cevaplarımızı sıralıyoruz.

Kahvaltıların vazgeçilmezi kuymak listede ilk sırayı alıyor. Merkeze 45 km uzaklıktaki Akçaabat köfteyi mutlaka denemelisiniz.

Trabzon denilince akla gelen hamsi ve lahana dolmasını da denemeden geçmeyin.

Trabzon'da Araç Kiralama Hakkında SSS

Trabzon’da nasıl tip araç kiralanır?

Trabzon’da orta segment hatchback bir araç kiralayabilirsiniz.

Trabzon’da araç kiralama fiyatları ortalama ne kadardır?

Trabzon’da araç kiralama fiyatları ortalama fiyatı 210 TL’dir.

Trabzon Havalimanı şehir merkezi arası kaç km?

Trabzon Havalimanı şehir merkezi arası 7 km’dir.

Trabzon’da araç kiralayıp istediğim lokasyonda aracı teslim edebilir miyim?

Trabzon'da araç kiraladıktan sonra Denizli, Sabiha Gökçen, Bursa ve diğer bir çok lokasyonda aracınızı teslim edebilirsiniz.