Antalya Konyaaltı

Konyaaltı Araç Kiralama

Antalya’ya geldiniz, ilk varacağınız yer Konyaaltı olacak. Araç kiralama yaparak Konyaaltı’nda her bir noktayı detaylıca keşfedebilir, hayatınıza yeni deneyimler katabilirsiniz.

Şimdi gelelim, Konyaaltı’nda ne yenir, Konyaaltı’nda hangi koylara gidilir ve gideceğiniz yerlere hangi tip araçlar kiralayabilirsiniz. Binek bir araç mı yoksa arazi tipi SUV aracı mı; hangi yakıt tipi ya da otomatik/dizel tercihi mi? Tüm detaylarıyla burada.

Konyaaltı’nda Araç Kiralamaya Dair Her Şey

Doğanın tam kalbinde korunmuş ve keşfedilmeyi bekleyen nefes kesen duraklarıyla dikkat çeken bir Akdeniz kentini gezmek için ilk ihtiyacınız konforlu ve güvenli bir araç.

Antalya Havalimanı’na indiyseniz yaklaşık 40 km sonra Konyaaltı’na varacaksınız. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; Antalya’ya vardığınızda araç kiralama yaparak doğanın sunduğu tüm güzellikleri kısa sürede, rahat ve konforla keşfetme imkanına sahip olacaksınız.

Eğer sayıca az kişi tatile çıkıyorsanız kompakt bir araç rahatlıkla işinizi görecektir. Kısa gezilerde 4 kişi, uzun gezilerde ise 2 veya 3 kişi için uygun olan bu araçlar genellikle hatchback’tir. Ortalama 1 haftalık bir gezi için hatchback bir araba kiralamak işinizi görecektir.

Fakat sayıca fazlaysanız ya da çok fazla valizin varsa station wagon tipinde hem yol tutuşları çok iyi hem de yüksek valiz hacmine sahip araçları kiralamanızı tavsiye ediyoruz. Arazi yapısının engebeli olduğu bölgelere seyahat içinse SUV tipi araçlar tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Konyaaltı’da araç kiralama seçeneklerini araştırırken bilmek isteyeceğiniz bazı detaylar: Konyaaltı’dan Antalya Havalimanı’na 40 km, Kemer’e 48 km, Adrasan’a 90 km, Kaş’a 200 km, Fethiye’ye 210 km mesafe bulunmaktadır. Tüm bu noktalara, size en uygun donanımda ve fiyattaki araçlarla rahatlıkla gidebilirsiniz.

Bölgenin en geniş araç filosuna sahip firmamız araçların sürekli bakımlarının yapılması, alım ve teslim noktalarının kiralayan kişiye göre belirlenmesi, online destek gibi kritik konularda da tüm fırsatları sunmaktadır.

İster büyük bir aile için geniş araç, isterseniz iki kişilik bir şehir aracı… Kiraladığınız araçla tüm bu yeni yerleri ve doğal güzellikleri keşfetme fırsatına sahip olacaksınız.

Konyaaltı’nda nerelere gidilir?

Antalya Havalimanı’na 40 km uzaklıktaki Konyaaltı, plajları ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir başka Akdeniz durağı.

Çok eski uygarlıkların yaşamış olduğu Antalya’da her köşe adeta tarih kokuyor. Helenistik ve Roma devirlerinden kalıntıların hala görülebildiği, çok eski bir tarihe sahip Perge en özel duraklardan biri. Perge Antik Kenti’ne gitmişken muhteşem güzellikteki Roma Hamamı’nı da görmenizi tavsiye ederiz.

Merkezin batısına 3 km uzaklıktaki Konyaaltı Plajı ise pırıl pırıl kumları ve masmavi deniziyle dikkat çekiyor. Plajın bir diğer özelliği ise 7 km’lik uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun kıyı şeride sahip plajlarından biri olması.

Tüm çalışanlarının kadın olmasıyla ismini Sarısu Kadınlar Plajı olarak alan sahil de görülmesi gereken yerlerden biri. Araba kiralayarak, köy yolu üzerinden yaklaşık 15 km sonra sahile varabilirsiniz.

Konyaaltı’nda yenir?

Sahil kenti olması sebebiyle balıkçılığın gelişmiş olduğu Konyaaltı’nda birbirinden çeşitli balık çeşitleriyle enfes sofraları deneyimleyebilirsiniz.

Barbun tava, hibeş, haydari, piyaz, zeytinyağlı yaprak sarmanın yanı sıra yöreye özgü keşkek ve bamya çorbası da dikkat çeken yemeklerden bazıları.

Konyaaltı'nda Araç Kiralama Hakkında SSS

Konyaaltı’nda araç kiralamada ortalama fiyat nedir?

Konyaaltı’da araç kiralamada ortalama fiyat 179 TL’dir.

Konyaaltı’nda gezilebilecek yerler neresidir?

Konyaaltı Plajı, Topçam Plajı, Sarısu Kadınları Plajı ve Perge Antik Kenti, Konyaaltı seyahatinizde gezebileceğiniz başlıca duraklardır.

Antalya Havalimanı’ndan Konyaaltı’na kaç km?

Antalya Havalimanı’ndan Konyaaltı’na yaklaşık 40 km’dir.

Hangi tip araçlar Konyaaltı seyahati için tercih ediliyor?

Orta segment binek araçlar Konyaaltı seyahati için en sık tercih edilen araçlardır.

Konyaaltı’dan Antalya Merkez’e kaç km?

Konyaaltı’dan Antalya Merkez’e 25 km’dir.