Adana Havalimanı

Adana Araç Kiralama

Akdeniz’in incisi Adana ve Adana’da araç kiralamaya dair her şey bu yazımızda. Binek bir araç mı yoksa arazi tipi SUV aracı mı; hangi yakıt tipi ya da otomatik/manuel tercihi mi? Tüm detaylarıyla burada.

Adana’da Araç Kiralamaya Dair Her Şey

Türkiye’de yolcu taşınması sıralamasında 6. Sırada yer alan Şakirpaşa Havalimanı, Adana şehir merkezine 4 km uzaklıkta yer alıyor. Sadece Adana değil çevre iller Mersin ve Osmaniye de havalimanından araç kiralayarak gidebileceğiniz şehirler.

Şimdi sırada ucuz fiyatlı, yeni, donanımlı bir araç ve sorularınız olduğu anda anında hizmet veren bir rent a car şirketine ihtiyacınız var. Adana Şakirpaşa Havalimanı şubemizden yapacağınız araç kiralama ile seyahatinize kafanızda soru işareti olmadan başlayın.

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Mersin’e 75 km, Osmaniye’ye 90 km mesafe bulunuyor. Çevre illere giden yolların rahat ve konforlu olması sebebiyle kişi sayınıza ve seyahat amacınıza göre bir orta sınıf bir hatchback ya da üst segment bir araç kiralayabilirsiniz.

Araç kiralama rezervasyonunuzu en az 1 hafta önceden yapmanızı öneririz. Bu önlem sizi olası son dakika stresinden kurtaracaktır. Uçaktan indiğiniz anda sadece gideceğiniz yere olan süreyi hesaplayın.

Seçenekler arasından en ucuz ancak en yüksek donanımlı araç kiralamak için Oscar Rent A Car olarak hizmetinizdeyiz.

Adana’da Nerelere Gidilir?

Seyhan Nehri üzerinden geçen, Türkiye’nin en kalabalık 5. ili olan Adana, lezzet duraklarıyla olduğu kadar antik kentleri, köprüleri ile ön plana çıkıyor.

Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin bu şehirden geçiyor olması yüzyıllar boyunca, Luvi Krallığı, Hitit İmparatorluğu, Asurlular, Pers İmparatorluğu, Helen Antik Yunan Uygarlığı ve Bizans İmparatorluğu gibi birçok medeniyetin bu topraklarda yaşamasına neden olmuştur.

Toros Dağları’nın bir kısmına bakan şehrin köprülerinden Varda Köprüsü taşıma kolonlarına hayran bıraktırırken, Roma döneminde inşa edilmiş ve dünyanın araç trafiğine açık en eski köprüsü olan Taş Köprü’yü mutlaka görmeniz gerekiyor. Henüz Şehir merkezindeyken şehrin sembolü olan 1541 yılında tamamlanmış Ulu Cami’yi görmenizi öneririz.

Merkezden yaklaşık 45 km uzaklıktaki Yılankale ise Haçlı Seferleri döneminde Ceyhan Nehri kenarındaki hakim tepeye yaptırılmıştır. Adanalıların Şahmeran Kalesi olarak da nitelediği kale şehrin bir diğer sembol yapılarından.

Yemek yerleri ile ünlü Kazancılar Çarşısı, Büyük Saat, Sinema Müzesi, Adana Merkez Park, Etnografya Müzesi ve Çarşı Hamamı ise Adana turunu tamamlarken gezebileceğiniz yerler. Araç kiralayıp bu yerleri daha rahat gezebilirsiniz.

Adana’da Ne Yenir?

Adana denilince ilk akla gelen şüphesiz Adana Kebabı ve şalgam suyu. Anadolu’nun en zengin mutfak kültürünün olduğu şehirlerimizden biri olan Adana’da her lezzet kendine özgü.

Acı ağırlıklı tatlarla zengin kebap çeşitlerini şehrin her durağında bulabilirsiniz. Kebabın yanı sıra, şırdan, ciğer gibi yemekleri de denemeden geçmeyin. Kaburgasıyla ünlü restoranlar da damak tadınıza bambaşka tatlar kazandıracak. Şalgam suyu ise bir yemeğin yanında olmazsa olmaz.

Yaylalardan akan buzlar ve yerel meyvelerden yapılan Adana’ya özgü bici bici ise mutlaka denemeniz gereken bir lezzet. Halka tatlısı ve kaymaklı kadayıf da cabası. Birbirinden lezzetli bu tatların hepsini sanıyoruz ki bir tek Adana’da bulabileceksiniz

Adana İçinde Araç Kiralama Hakkında SSS

Adana’da nasıl tip araç kiralanır?

Adana’da ekonomik ya da orta sınıf bir hatchback araç kiralamanız size optimum konforu sağlar.

Adana’da araç kiralama fiyatları ortalama ne kadardır?

Adana’da araç kiralama fiyatları ortalama 250 TL’dir.

Adana Havalimanı’ndan Adana merkeze kaç km?

Adana Havalimanı’ndan Adana merkeze 6 km’dir.

Adana Havalimanı’ndan Mersin’e kaç km?

Adana Havalimanı’ndan Mersin’e 75 km’’dir.

Adanada araç kiralayıp istediğim lokasyonda aracı teslim edebilir miyim?

Adanada araç kiraladıktan sonra Dalaman, Fethiye, Kaş ve diğer birçok lokasyonda aracınızı teslim edebilirsiniz.